logo
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا لپ تاپ ایسوس هنگ می کند؟

حتما تاکنون با مشکل هنگ کردن لپ تاپ رو به رو شده اید. این معضل می تواند بسیار کلافه کننده و دردسرساز باشد. لپ تاپ های ایسوس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و گاهی با تمام کیفیت ساختاری خود گرفتار این معضل می شوند. بسیاری از کاربران به این باورند که مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری ریشه در یک اختلال نرم افزاری دارد. اما باید بگوییم که چنین اتفاقی دارای دلایل متعددی است که می تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا با علل پیدایش مشکل هنگ کردن سیستم رایانه ای لپ تاپ آشنا شوید.

رویارویی با مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

همان طور که اشاره شد، مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس می تواند در اثر ایرادات سخت افزاری یا نرم افزاری متعددی رخ دهد. اینکه دقیقا مشکل موجود در سیستم چیست که لپ تاپ هنگ می کند، باید مورد بررسی قرار گیرد. کاربران عادی هم می توانند با عیب یابی دقیق، ریشه ی مشکل هنگ کردن لپ تاپ را بیابند. اما برای این منظور باید کمی تخصصی تر وارد عمل شد. اولین کاری که معمولا کاربر برای مبارزه با هنگ بودن رایانه انجام می دهد، خاموش و روشن کردن دستگاه و یا ریستارت کردن آن است. گاهی ممکن است این راهکار جوابگو باشد و مشکل هنگ بودن سیستم از بین برود. اما اگر در روز چند باری لپ تاپ مورد استفاده ی شما هنگ می کند، دیگر با یک تداخل سیستماتیک کوچک رو به رو نخواهید بود. در نتیجه خاموش و روشن کردن دستگاه هیچ سودی نخواهد داشت. باید دلیل اصلی حضور مشکل را روشن کنید.

هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

اصلی ترین دلایل هنگ کردن لپ تاپ asus

مشکلات هارد دیسک لپ تاپ

وضعیت هارد دیسک لپ تاپ ارتباط مستقیمی با هنگ کردن آن دارد. اگر ایرادات سخت افزاری یا نرم افزاری خاصی در هارد ایجاد شده باشد، مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس با پیدایش صفحه ی آبی و ریستارت اجباری سیستم همراه خواهد شد. در چنین شرایطی ابتدا میزان فضای خالی هارد را بررسی کنید. اگر فضای خالی قابل توجهی در هارد وجود دارد، باید استفاده از رایانه را کنسل کنید و هر چه سریع تر به مراکز تعمیراتی مراجعه کنید. چرا که ایرادات هارد دیسک در صورت تداوم استفاده از لپ تاپ گسترش یافته و ممکن است امنیت اطلاعات ذخیره شده نیز به خطر بیفتد.

اختلالات سخت افزاری رم و مادربرد

مشکل دیگری که به هنگ کردن لپ تاپ ایسوس ختم می شود، ایرادات سخت افزاری رم و یا مادربرد است. این ایرادات احتمال دارد در اثر ارتقای سخت افزاری لپ تاپ و تعویض رم ایجاد شده باشند. به هر حال معضل صفحه آبی برای اختلالات سخت افزاری رم و مادربرد نیز نمایان می شود. کافی است با نمایندگی رسمی ایسوس تماس بگیرید تا طی مدت زمان کوتاهی کارشناسان مجرب ما ساختار رم، مادربرد و دیگر قطعات ارتقا یافته و تعویض شده ی لپ تاپ را تعمیر نمایند.

ایرادات مرتبط با رجیستری

مشکلات رجیستری همواره عاملی برای خرابی دستگاه های دیجیتال و هنگ کردن آن ها می باشد. برای رفع اختلالات رجیستری خاصی که سبب هنگ کردن لپ تاپ ایسوس شده اند، نیازمند دانش به روز کارشناسان آی تی خواهید بود. متخصصین آی تی با استفاده از نرم افزارهای خاصی چون CCleaner و DLL File Fixer اختلالات رجیستری را برطرف می نمایند. نمایندگی رسمی ایسوس این پروسه را به بهترین شکل ممکن طی مدت زمان کوتاهی انجام می دهد.

خرابی فن لپ تاپ

اگر فن لپ تاپ قدرتی در خنک کردن حرارت ناشی از پردازش های CPU و دیگر اجزای بزرگ و کوچک لپ تاپ نداشته باشد، هنگ کردن لپ تاپ ایسوس امری طبیعی است. بنابراین تعمیر خرابی فن را تحت هیچ شرایطی به تعویق نیندازید. با استفاده از کول پدهای موجود در بازار هم می توانید تا حدی از اختلالات فن و استهلاک پره های آن جلوگیری کنید.

درایورهای ناقص و ناکارآمد لپ تاپ

مسئله ی دیگری که به هنگ کردن لپ تاپ ایسوس منتهی می شود، نصب نادرست و ناقص نرم افزارها و درایورهای مختلف است. از طرفی حتما باید دقت داشته باشید که نرم افزارهای نصب شده بر روی لپ تاپ با وضعیت سخت افزاری دستگاه و قدرت CPU تعبیه شده هماهنگی داشته باشد. کوچک ترین ناسازگاری در این بین می تواند به عنوان دلیلی برای هنگ کردن لپ تاپ asus تلقی شود.

ویروس بد افزارهای مختلف

با استفاده از حالت safe mode نرم افزارهای مشکوک به بدافزاری را شناسایی کرده و حذف کنید تا بدین شکل مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس برطرف گردد. احتمالا پس از این کار، استفاده از آنتی ویروس پر قدرت و معتبر جهت ویروس کشی کامل سیستم ضرورت می یابد. اگر احساس می کنید این کار خارج از عهده ی شماست، همواره می توانید از لپ تاپ را به دست کارشناسان ما در نمایندگی رسمی ایسوس بسپارید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس با حضور کارشناسان مجرب، بازیابی کارکرد انواع لپ تاپ های کمپانی مطرح ایسوس را براساس پارامترهای استاندارد انجام می دهد. عیب یابی تخصصی و انجام اقدامات تعمیراتی در کوتاه ترین زمان ممکن از ویژگی های بارز این مجموعه است. تعمیر مادربرد، تعویض رم، تعمیر بایوس، رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ، تعویض اسپیکر، تعمیر کیبورد و تعمیر صفحه نمایش برخی از خدمات تخصصی قابل ارائه در واحد تعمیرات نمایندگی مجاز لپ تاپ ایسوس می باشند که به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *